Český Credencial - Průkaz poutníka do Santiaga de Compostela

Český Credencial

Průkaz poutníka do Santiaga de Compostela

110,00 Kč s DPH
7 ks
Počet
Skladem

Credencial (španělsky) nebo creancial (francouzsky) je jakýsi průkaz poutníka. Jedná se o malou knížečku (skládanku), do které poutník dostává razítka v kostelích při cestě nebo v ubytovnách, kde přespává. Credencial je pro většinu poutníků základní upomínkový předmět z pouti, který jim připomíná jednotlivé absolvované etapy.

Credencial

V některých ubytovnách ve Španělsku je vyžadován proto, aby poutníka vůbec ubytovali. Platí především o církevních ubytovnách, které nabízejí ubytování zdarma (za dobrovolný příspěvek) a městských (munucipálních) ubytovnách.

Kdo chce získat potrvzení o vykonání svatojakubské pouti v katedrále v Santiagu (Compostelu), musí absolvovat minimálně 100 km pěšky nebo na koni a nebo 200 km na kole. Vykonanou cestu dokládá razítky s datumem získání v credencialu.

Český credenciál je do 1.4.2016 platný pro vydání Compostely (potvrzení o vykonání pouti) v Santiagu a s razítky za každý den je platný pro ubytování v ubytovnách. Plně nahrazuje credenciály španělské. Od 1.4.2016 je pro vydání Compostely platný pouze credenciál vydávaný arcibiskupstvím Santiago de Compostela. Český crednciál je dále platný pro ubytování na trase z Prahy až do Santiaga. 

V komentářích níže si můžete přečíst, že Compostela byla vydána 7.5.2016 i na český credenciál. Jsme přesvědčeni, že pro dálkové poutníky, kteří doloží více jak 15 razítek, by neměl být s Compostelou problém i s naším credenciálem. Záruku ale dát nemůžeme. Jan Bím

Compostela

7 ks