Materialy Lasting

Merino

Merino

 

WOOLSENS – 100% superfine merino vlna 16 mc

Super fine Merino vlna  Woolsens je zpracovaná ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v Austrálii. Díky svému průměru vlákna 16 mikrometrů (mikronů, µm), má tato merino vlna podstatně lepší izolační schopnost a prodyšnost než běžná vlna. Je také mnohem jemnější a hebčí  na dotek. Díky jedinečnému přírodnímu složení vlněného vlákna, prádlo Woolsens nepodporuje vznik bakterií a tak nezapáchá ani při dlouhodobém nošení. Prádlo Woolsens je speciálně upravené pro možnost sušení v sušičce.

 

Hlavní důvody proč zvolit vlněné prádlo WOOLSENS:

- 100% přírodní materiál
- Vysoká prodyšnost
- Maximální komfort díky vynikajícímu odvodu vlhkosti.
- Jemná merino vlna neškrábe a nesvědí.
- Skvělá tepelná izolace díky mnoha drobným vzduchovým kapsám mezi vlákny.
- Ploché švy pro vysoký komfort.
- Přírodní vlněné vlákno má lepší ohnivzdornost než syntetická vlákna.
- Perfektní zpracování úpletů a vysoká elastičnost pro ideální pohyblivost.

 

 


160g

 

Light 160 g - hladký jemný úplet

Výrobky z tohoto úpletu se hodí jako první vrstva přímo na tělo, případně jako jediná vrstva v letním období. Materiál vyniká příjemným omakem a je velmi prodyšný a příjemný

 

Medium 180 g - žebrový úplet

Tento úplet vyniká zvětšenou roztažností a možností se volně pohybovat. Vhodné jsou do všech sportů, včetně zimních jako spodní vrstva.

220g

 

Heavy 220 g - interlock úplet

Teplý úplet z 16 mikronové merino vlny je vhodný jako první vrstva, případně druhá vrstva.

260g

Double heavy 260 g - double face úplet

Dvouvrstvý úplet je vhodný jako první vrstva v chladném počasí, případně jako druhá vrstva v mrazu.

 

Běžná vlna o průměru vlákna 30 mikronů je pro většinu lidí na dotek nepříjemná. Průměr vlákna je přímo úměrný pocitu škrábání či kousání vlny na Vaší kůži.  Prádlo z Merino vlny o průměru vlákna 18 - 22 mikronů je příjemnější než prádlo z běžné vlny, ale občas cítíte, že Vás něco kouše. WOOLSENS prádlo je vyrobeno z pečlivě vybrané SUPER FINE MERINO VLNY o průměru vlákna pouhých 16 mikronů. To je nejjemnější merino vlna, kterou chovatelské farmy v současné chvíli produkují. Vyberte si i Vy to nejlepší z naší přírody a využijte skvělých vlastností vlněných materiálů bez pocitu škrábání nebo kousání.

 

 

Přednosti Merino vlny:

Jemný až hedvábný omak - nejjemnější typy Merino vlny (SUPER FINE) mají vlákna o průměru 16 mikrometrů (mikronů), tj. 0,016 milimetru.  Pro srovnání: lidský vlas má průměr 100 mikrometrů.

Termoregulační schopnost - vlněné textilní materiály vytvářejí na těle mikroklima, které zabraňuje rychlému průniku vnějšího klimatu k pokožce - ať již chladného v zimě (vlna  „hřeje“) nebo horkého v létě (vlna „chladí“).

Odvod potu - povrch vlákna je hydrofobní, odpuzuje pot. Pot se buď odpaří, nebo je-li zadržován (například další vrstvou oděvu), vsákne se dovnitř vlákna, které je naopak hydrofilní. Vnitřek vlákna vlny má schopnost absorbovat vlhkost až do 30% své váhy aniž by vlákno bylo cítit vlhké nebo studené . I plně „nasáté“ vlákno zůstává na omak suché a zároveň neztrácí nic ze své termoregulační schopnosti.

Prodyšnost - vlněný textilní materiál je i v husté struktuře dobře prodyšný („dýchá“), Tato vlastnost zároveň umožňuje vlhkosti ve vláknech rychle se odpařovat. Prodyšnost je zajištěna nepravidelnou povrchovou strukturou vlněného vlákna, které je tvořené mikroskopickými šupinkami.

Antibakteriální schopnost - vlna je tvořena z 90% z proteinu (keratin), váže na sebe škodlivé látky včetně virů a bakterií, omezuje jejich rozklad a množení. Vlněný oděv ani po několikanásobném užití nezapáchá. Popřípadě stačí vlněný oděv vyvětrat, čímž se případných pachů sám zbaví.

Vlna je antialergení - nejsou známy žádné alergické reakce na vlnu (pozor nezaměňovat s tzv. „alergií“ na vlnu kdy se lidé s citlivou kůží cítí nepohodlně při nošení běžné vlny, která má velký průměr v mikronech). Merino vlna extra fine, případně super fine (se 16 mikrometry) má jemný téměř hedvábný omak, že nevadí ani zatvrzelým odpůrcům vlny.

Vlna chrání před UV zářením - což mnohá syntetická vlákna nečiní vůbec či jen nedostatečně.

Duté vlákno - ovčí vlna je přirozené duté vlákno.

 

 

QgG9yfPqQji79tJ4ITqBG8cDHdLg2mvn8INjo4mSDWHNiaTqkVC86QfsNVQRlWEhDkPe1uHSFSh9w9mm0Si2dDCce2jH5khxm9VCLejwrR6tguZD3wq-Cui5u6e08ABBP7CYt0ax

SILTEX – 100% polypropylén mikrovlákno Speciální polypropylenové vlákno modifikované antibakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbra, které brání množení bakterií a plísní. Redukuje nepříjemné pachy a udržuje bio rovnováhu pokožky při sportu. Rychle odvádí pot od pokožky.

 

DanbKq368BfmyKKu4FNICnLeeM5qinb7HSogwmVg9MB1bpJlqYo9hctDt4ocuW6JG5QBSQzq36KJqHrrdHY-BhxAhmPHSg287wcEH-osdG8L21NaUuWatvf2zHpQWdqpOBTPOvfY

 

X-STATIC - 85% polyamid + 15% stříbro polyamidové vlákno potažené vrstvou čistého přírodního stříbra. Nejlepší antimikrobiální ochrana, která nikdy nevyprchá. X-Static nepřetržitě uvolňuje ionty stříbra, které naruší molekulární strukturu bakterií, tímto eliminují vodík v DNA, bakterie nemůže dýchat a proto zaniká. Další ojedinělou vlastností  vlákna X-Static je schopnost absorbovat statické a elektrické výboje, je tedy antistatický. Chodidlo obsahuje více než 7000 zakončení nervů, tělo používá tyto nervy k vysílání elektrických signálů, diky skutečnosti, že stříbro je nejvodivější prvek, X-Static absorbuje také tyto signály. Jakmile elektrické výboje prochází stříbrem, vytváří se kolem ponožky magnetické pole, které zlepšuje krevní oběh.

 

njJRuNGXG1994B_w3fTu21dJqNwhZtN6I0QYmXjeQitqsEqpnuq6XZEhg72bcMgslYwXgT01PSaz1S3H5IAiFEzvyIoKz2cjcDW47zmWDGllOpgpPNpI3cfaqlaMSsXiPfekSaiP

 

ISOLFIL -100% polypropylénová příze Italská polypropylenová příze z vlákna Meraklon světové kvality. Díky nejnižší termální vodivosti ze všech vláken, nejlépe chrání tělo před výkyvy teplot – udržuje tak jeho konstantní teplotu. Isolfil má nejnižší koeficient absorpce vlhkosti, díky tomu dokáže rychle odvádět pot vně pokožky a zabraňuje tak nepříjemným pocitům při jakékoliv námaze a počasí.

 

LDhLZQA1ZsPy2qMKlvVe-epDOp5wh9Y5qMQ9RLmMjaZoVBS54OucqCMYkfMtiMLW5pG4V_QUhS9pZZWZw-wxVqZcUk2lb68FSVPkhb4TNqAIOc-rCdwqNnSKw_8TCwVO-pyFphtT

 

ISOLWOOL-50 % polypropylén + 50% vlna

Dokonalá kombinace 50% Merino vlny a 50% polypropylénu Meraklon. Zlepšuje mechanickou odolnost vlny. Ponožky vyrobené z tohoto materiálu vynikají obdivuhodnou odolností a zároveň výjimečným tepelným komfortem. Ponožky vyrobené z ISOLWOOLu jsou až 5 krát odolnější než 100% vlněné ponožky. Velmi vysoká tepelná ochrana díky izolační schopnosti polypropylénu Meraklon a strukturálním vlastnostem vlny. To zaručuje ideální teplotu pro tělo i v nejhorších klimatických podmínkách.

 

 

Polycolon


POLYCOLON – 100% polypropylen Polypropylen nejvyšší kvality od firmy Schoeller Rakousko. Polycolon podporuje Váš výkon a udržuje Vaše nohy suché po dlouhou dobu, bez ohledu na tom jak se potíte. Je velmi lehký a mechanicky odolný. Polycolon je hydrofobní materiál a schne velmi rychle.

 

BB

BB ACRYL – 100% akryl Lasting vyvinul tuto vynikající akrylovou přízi, která Vám zaručuje výjimečný komfort a ochranu. Je upravena pro zlepšenou ochranu proti puchýřům a tepelnou izolaci.

 

Thermolite

 

THERMOLITE ® - 100% polyester

Poskytuje teplo a zvyšuje tepelnou pohodu při nošení bez navýšení hmotnosti materiálu. Rychle se zahřeje a teplo dále udržuje díky ojedinělé technologii dutého vlákna. Odvod tělesných par pro zachování optimálního tepelného komfortu. Odolné proti plísním a zápachu.

Coolmax

COOLMAX – 100% tvarovaný polyester Speciální čtyřkanálkové polyesterové vlákno je vodoodpudivé, nenasákavé a velmi rychle odvádí tělesnou vlhkost z pokožky do horní vrstvy materiálu. Tam CoolMax, rychleji než jiné textilie, odvádí vlhkost ve formě páry (odpařováním) a reguluje tělesnou teplotu. Excelentní vzdušnost vlákna zajišťuje termoregulační efekt funkčních ponožek LASTING a tím zlepšuje výkon a pohodlí sportovce.

 

Climasens

 

CLIMASENS - climayarn

Funkční žebrový úplet, na vnitřní straně k pokožce jemně počesaná  směs merinovlny a polypropylenu. Polypropylen zajišťuje maximální odvod vlhkosti z povrchu těla s následným transportem do dalších vrstev oděvu. Merino vlna zvyšuje tepelně-izolační vlastnosti. Ve vláknech nezůstává žádná vlhkost, mikroorganismy ani barvivo. Climasens je o až o 50% lehčí než bavlna.

 

Double

DOUBLE - funkční termoprádlo z dvouvrstvé pleteniny

Vysoká schopnost termoizolace i při nízké hmotnosti prádla. Plyšová očka z polypropylénového vlákna a jemně česané bavlněné příze zajišťují maximální tepelnou izolaci v chladivém až mrazivém počasí a zároveň dokonalý odvod potu.

 Použité materiály  Progress-cz

QgG9yfPqQji79tJ4ITqBG8cDHdLg2mvn8INjo4mSDWHNiaTqkVC86QfsNVQRlWEhDkPe1uHSFSh9w9mm0Si2dDCce2jH5khxm9VCLejwrR6tguZD3wq-Cui5u6e08ABBP7CYt0axPROLEN Siltex je speciální polypropylenové vlákno modifikované antibakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbra, které neškodí tělu ani životnímu prostředí. Ionty stříbra brání růstu bakterií a plísní, redukují nepříjemné pachy a udržují biologickou rovnováhu pokožky během vrcholových nebo rekreačních sportovních aktivit. Jelikož je aditivum aplikováno do hmoty vlákna a ne pouze na jeho povrch, nemigruje z materiálu do pokožky a permanentně v materiálu zůstává i po několika vyprání.

 

 


NHA5DYxu5EVxWoQoWy4bE2m-5wQRALpkVNezcxThdTsWg3lQmHozybJz1MDTk4dfC-Nzghe4U9DEdI2yUStQzfp3MBlVFa4AqNzlHU9OBFlpVzfGXBk9pSJOlYOyRxPQDi4USfKZBambusové vlákno je označení používané pro textilní surovinu získanou ze stonku bambusu. Vlákna pro průmyslové textilní zpracování jsou známá teprve od konce 20. století. Na evropský trh příze přišla až v roce 2007. 

Jedná se o viskózová vlákna vyráběná z bambusové dřeviny. Vlákna mají příjemnější omak než bavlna. Oproti bavlně jsou vlákna odolnější proti množení bakterií, a to o 60%. To je způsobeno obsahem látky zvané „KUN“.

Výrobky z těchto vláken jsou velice příjemné na užívání, zaručují optimální tepelnou rovnováhu těla, přirozeně osychají a zajišťují dlouhotrvající svěží pocit při nošení.


Qmy9H2L3cHoHy8BkdniXEJPtMAYtWfaXfnCEXic1UHWXVRh9bbdmYvY3r4EVi_9ueaZwgA97q_8ejjFSbAW24cscm5sRXDiBDVG8LdiYfSjKwrRxoZPna1lHCXrvh344YGlcECPsDRYFAST: To je přirozený komfort s vysokou funkčností.

Italská firma Pontetorto vyvinula vysoce multi-funkční kolekci úpletů Dryfast, speciálně určenou pro základní nebo samostatné vrstvy oblečení. Bylo vyhověno všem požadavkům dnešních sportovců na první funkční vrstvu. Kromě vynikajícího pocitu při styku s pokožkou a rychlého odvodu vlhkosti, zapříčiněnou vysoce kvalitními vlákny, materiál splňuje vysoké nároky na vzhled a poskytuje speciální ochranu proti zatrhávání a žmolkování.

 


XETbQnVy6l9IVoTDMIymu7WGSrgZqtCzP3uETfXeVvlHk41wRWr_QPANTCSo1Rb7Q-FzvoWqpYxpBChMOMV2PWq6PFxWDMV-MM5oFShRAyqXlG1fv63VuojUKa2v1ZP-K04eu_evTECNOSTRETCH: Hřejivá vrstva s technickým vzhledem.

Technické povrchy, to jsou poslední trendy ve sportovním oblečení, které platí i pro flís. Řada Tecnostretch od italské firmy Pontetorto uspokojí požadavky na vzhled a vysokou pružnost a zároveň zajišťuje maximální tepelnou izolaci. 

Rodina Tecnostretch materiálů je nejrychleji rostoucí produktová kategorie firmy Pontetorto. Přidané vlákno spandex dodává materiálu roztažnost a speciální elasticitu. Po celou dobu jsou zachovány tepelně izolační vlastnosti Pontetortovského flísu, protože plyš na rubové straně zadržuje velké množství teplého vzduchu uvnitř. 

Výroba vyžaduje zkušenost a řemeslnou zručnost. Materiál musí být odolný proti zatrhávání a žmolkování, stejně jako ostatní flísy od Pontetorta. Mnoho let vývoje a zkušeností umožňuje Pontetortu dosáhnout ideální kombinaci hustoty vlákna a techniky pletení, aby vyrobili nesrovnatelně lehký, měkký, pružný a odolný materiál.

Neuvěřitelně lehké úplety s gramáží startující na 125 g/m2 pro „superlehké“ výrobky, až po gramáže dosahující přibližně 250 g/m2, jsou pro dnešní trh velice důležité. 

Rodina Tecnostretch zahrnuje také další speciální úpravy, jako je keramický povrch, který může být aplikován po celé ploše, nebo jen jako vzor na úpletu. Odolnost proti zatrhávání a žmolkování pak při testech dosahuje hodnot 4-5 (pozn. nejvyšší stupeň je 5). I potisky jsou možné – jak varianta digitálního, tak pigmentového tisku.


7u5HaU1xYnVAQZWO4z84l5k-NgkPbYP9K4XtkWoMlIzqlc4T5HHSYI2Kc4wxBh9sJ9kFBV1u28B6HjIIf-kAyBoADU2ZbebFA6a3qwlGNLIFCC-yKGvUIVKLQwMq7CVIw-qGMXVWMicrosense, inovativní úplet z mikrovláken od firmy SITIP kombinující jemnost a vynikající funkční vlastnosti, jako jsou: prodyšnost, rychlé osychání, snadná údržba, příjemný pocit na dotek, vynikající komfort, atraktivní vzhled.

 


A_Ekg5FfjxN3MYg351Tq9q9QvrU3NQn2q1DIhZuVOaJrJ_FaAfcF4byzMIx6BMneq0f-yZkdldAV9tao8TrgRIzCXPD9BcJlnHoFoHpGlCdpiuCiD9xyQ90PUw3aN5KjByA9le6NAcquatic přináší společně s vysokou odolností proti chlóru a slunečnímu záření (UPF +50) také vysokou pružnost. Složení materiálu zajišťuje obrovskou prodyšnost a rychlé schnutí. Díky své elasticitě zaručuje Acquatic stálost tvarů a maximální komfort. Acquatic byl navržen tak, aby splňoval ty nejvyšší technické standardy pro výrobu závodních plavek a jiných oblečení pro vodní sporty.

 


lUmC-b5Qhn4YsDLQNvTEN-EElMKdIOXN6yPtV229vXoVXx-KA2aZaEHgt6z2aU61vw0EnNK6_dH4eUe5PGwn-Mp067TpTB6LUH5KEE7LuyllO9bYOLFfc9dJGO7fTeiUbleRRllSOd roku 1986 je COOLMAX® přínosem v textilním průmyslu a pomáhá vrcholovým sportovcům k vyšším výkonům. Dnešní COOLMAX® oslovuje i módní podvědomí těch, kteří preferují svěží, jemný a vysoce funkční materiál, který je vhodný pro jakýkoli životní styl. COOLMAX® je spolehlivá a náročná volba pro aktivní uživatele.

 


uWC0iFk_RAiXgfRpq8CuVGFVThsXGYTYuGZk6eILgAT6-CxngLr-lMQ6M5jNsLYt4TpbDEe_luJYMqgNEFV-rMfdnYOk0XaZ5eIWiG8jhqFaEcYiKeK5sNQH0vGCdGHRufVNeE3GV úpletu VICTORY je použito speciální funkční vlákno Microsense, které vyvinuli přímo specialisti v SITIPu. Jeho výhody jsou nenáročnost na údržbu, vysoká prodyšnost a rychle osychání. Zajišťuje také trvalou svěžest a transport potu na povrch, kde se odpařuje. Díky příměsi elastického vlákna nabízí vysoký komfort nošení, příjemný a měkký omak a atraktivní vzhled. Díky jemnému broušení aplikovanému na rubové straně, materiál vyniká specifickými termoizolačními vlastnostmi, a je proto vhodný pro použití i v nepříznivých klimatických podmínkách.


AYM08ThtjwJo5NlAt8I9aSmhUrUNx59EcrtJHxApf7aOE7EPJlmTOQ_CfiNeJ8Wqn1YuVlaKRwD4nn79Z4pDjeEkw9xbpv0HTjI19ajLC1WC8cs0j3oz9mQYcbgtavNd0mimNVa0

V úpletu BLIZZARD je použito speciální funkční vlákno Microsense, které vyvinuli přímo specialisti v SITIPu. Jeho výhody jsou nenáročnost na údržbu, vysoká prodyšnost a rychle osychání. Zajišťuje také trvalou svěžest a transport potu na povrch, kde se odpařuje. Díky příměsi elastického vlákna nabízí vysoký komfort nošení, příjemný a měkký omak a atraktivní vzhled. Díky broušení aplikovanému na rubové straně, materiál vyniká vysokými termoizolačními vlastnostmi, a je proto vhodný pro použití hlavně v nepříznivých klimatických podmínkách.


lRssVzXB_qqq_3yb1L-nXHK-kfB1O80PVnC_FwbWSgwmoq3eD1Y9Ec74x5RKd2J-X-QSAe4SDnxnZ6h_HtJEtGCOJVo5s2D5jXcGooRxTP0XyPmRHWIP0HUFnKVC26hVjQYfbTPuSoftshell je ideálním materiálem pro lehké bundy či kalhoty pro outdoorové aktivity. Je odolný vůči větru a vodě a přitom zůstává vysoce prodyšný. Navíc je měkký, teplý, lehký a pružný, takže se velmi pohodlně nosí.

 


BwTm3mdSkbMMxH0i7u1LWhwdO0kmSeVVAt3XlT2QvWEAFYVK1PcGdW1m1ktejSSntVzf8ZDVvmBx0KKDgbUB7J5wucN4fU0GdNzjIlZngwUko3_vailcsZx2WOeu6m8ZfJOUYbB5CORDURA® poskytuje vysokou a trvalou ochranu pro různé využití, jako jsou batohy, zavazadla, obuv a technické funkční oblečení. Výrobky s materiálem CORDURA® se vyznačují zvýšenou odolností proti roztržení a oděru a dlouhotrvající životností. Vlákna použita pro výrobu tkaniny CORDURA® jsou té nejvyšší kvality a jsou v naprostém souladu se schválenými standardy společnosti INVISTA pro značku CORDURA®.

 


hr2ihuL5ZCLYHegr7Ajqse9HGsJteCaBgTkdhHW--b_fpRjJbeH84_KJx1JW_zqcVvwPPsofLq594-WO7feWxtfTumzHnonoO3scdzm9Whm-reSlZ6N1eh9POHC-XtjQyZoFQ7VGTENCEL® je viskózové vlákno od firmy Lenzing. Je rostlinného původu, získané ze surového dřeva. Produkce samotného vlákna je extrémně šetrná k přírodě, díky speciálnímu cyklickému systému výroby. Látky z materiálu TENCEL® absorbují více než bavlna, jsou jemnější než hedvábí a chladivější než len. Vlákna zcela přirozeně absorbují vlhkost a pak jí uvolňují směrem ven. Díky hladké konstrukci vlákna TENCEL® je úplet obzvláště jemný a příjemný při styku s pokožkou. Bakterie nemají šanci. Perfektní systém odvodu vlhkosti těchto buněčných vláken zabraňuje růstu bakterií. 

 


eY1SeG-MFZIB236nYoIJxzQhHtSZ5PuF9ZTrz5FO9TktNfCt4k8ShxHrukjyYNTxVKCA3BN8tfoGmVADG5eyqUq4XeNx2_aVNEjNX96hxGzdCzovoSt3wyhYWk-fDMZHlt07iGGb

Co je to LYCRA® ? Nezbytná součást každého života.

Přidáním vlákna LYCRA® do každého materiálu docílíte, že se v oblečení můžete volněji pohybovat, lépe sedí na vašem těle a déle vydrží. Je tak přizpůsobivá, jak jen váš styl oblékání potřebuje. LYCRA® odvádí svojí práci v každém kousku oblečení a vám dává volnost pro další bezstarostný život.

 

 


1Z22gvVmWNn4T6FQuafsarTnizifEG-vxK9rilfZqt67Z_frisvnPSAJHQ7n-7qYQ59F8BXfvRj2Alv7tdng39jpeNQUlEX8J9XpX_hVkAiO76yd1S1H5BKAIzOqDD6jaX29S4DZ

 

ClimaWell je materiál založený na nejmodernějších vědeckých poznatcích. Je to kombinace funkčního polypropylenového vlákna a biogeních anorganických přísad doplněných o ionty stříbra (Ag+).

 

 


oG4MGeW97L1IDG8XqABkDnUFSlWgm4RcE7DVBB8qJj3MDZNxe0-ZsDA75cjqurWBQG14N5uUPqPlqQQqXtIQY1w01mk1qagWzMxJGt-Uedi-ngxwGkcHD8UFk-_EzVTvTtyC40LsJde o špičkovou vlněnou směsovou přízi MULTITECH pro funkční ponožky s posíleným antibakteriálním účinkem. Vlákno z ovčí vlny má samo o sobě antibakteriální účinky, v případě příze Multitech jsou ještě posíleny ionty stříbra, permanentně uloženými v polyamidových vláknech. Multitech je ušlechtilá směs vysokého podílu jemné merino vlny s funkčním polyamidem. Ten navíc posiluje oděruvzdornost a elasticitu příze pro její použití v ponožkách.

 


ffBnix_FJOEv5RNYXwW9NmfRJKDILye-4MkR61EVnZpfdZfCr6EfxsB7uq2SPo2SwH9gVIXZjAKAjpL3mu7FEadHHRNaYzjGtLNPEEyzOLe8dzlM3HGczo_TRG5Veg5rrXb79cjJItalská firma TMF byla založena v roce 1984 jako rodinný podnik, specializují se na výrobu vlastních cyklistických vložek. Díky svým vylepšováním a vývojem výrobků a materiálů, udržovalo TMF vždy náskok před konkurencí.


VMViN2CUlaQL9p1ugFrJ_NrD3XUXzqTyv4hXvNbskgpK547u8PrKl8hPyj2le1bBgDzP93pbHtRnrPuMKYikegXEAFg8jd4xTB4XJOcJVuJsLC4ur3zlZiIHp_19UaACEi1IBVqjYKK Group (Yoshida Kōgyō Kabushikigaisha Group) je světově uznávaná společnost vyrábějící zipy, patentky a knoflíky té nejvyšší kvality. V poslední době se angažuje i v dalších odvětvích. Společnost byla založena v roce 1934 v Tokiu panem Tadao Yoshidou a dnes působí na 71 světových trzích.

 


DM3TDqmAJ9CWmCW6W-s6Z1nA6eiY-uwdESELorrkC5XlMla_3vmbxovtFfhuhOf4OLf_Q-qFgRSzUMVmPyqPVC1l8CjOgRQDl5EMb631JqKp6zoxmgKgZT26c0UEXBrSZy6oVbD4Společnost WICO působí na českém trhu již od roku 1931 pod názvem Erich Wittenberg & co., později KOH-I-NOOR Děčín n.p., jenž se stal v roce 1999 součástí průmyslového holdingu B.G.M. Vznikla tak moderní, výkonně pracující společnost, která nabízí široký sortiment zipů nejvyšší kvality. Tyto zipy nacházejí uplatnění zejména v oděvním, textilním, kožedělném, obuvnickém a automobilovém průmyslu.

 


8YV0lo1SaJ6PAUSXosVrP5IHhCKyKzhQh2wLlv2XhHuXwOE4G5VgLs-jM8HK2LQdhp19oZ7x9FyikAoOpMBY9snnfuA4NquKaPIkH6gvdk80g10cO5Utikl9g_H0wXGU1FtURk-aNanotex spolupracuje s více než 100 světovými průmyslovými značkami zahrnující sortiment od oblečení až po bytový textil. Nabízí technologie, které dodávají materiálům odolnost proti vodě, nežádoucím pachům, nešpiní se, nemačkají se, a to vše při zachování vysoké prodyšnosti.

 


WMD9NTyxdq7AUxqnXIZg_Rq2O53WQneoa6sm8k2VyIq6opp1aPw_AUuQ7boOtvJrohf9FOqB4I-DX9hZjE_nsNvHUN2m8fpzHqH5U9AI9_DGyGhrjAYHre7KgFGDFNPYNDa2pfCmTecnopile: Pohodlí a lehkost.

Tecnopile je materiál od italské firmy Pontetorto a vyniká především nízkou hmotností s velmi dobrým tepelným komfortem.  Má vynikající tepelně izolační vlastnosti a vysokou prodyšnost. Je ideální pro různé sportovní aktivity, ale je vhodný i pro každodenní nošení. Složení 100% PES

 

   TdKkfpeFB2STtrEdpNoeAaIPP9MPikU19A14y4xhSje5obMmKxWsyB6zJUrndYZuzCDUOf4YgTUw6aa2NNAddxn4lKBO5ftbMfYQ83tHHFpYFPowcFY9MFasWGUWF8h8G15nD1lg fleece    kPdqIDBonZxL12NOhkg7p62XwgqV0MiP-oDXkpR6LT1UOOFz-c2lXDGRUWRZZl9VTDEMfgbUVF2xcAywdBIC1BCxaInl-M-jzL97ksi48SnkzjLHSq1n9etpwO0J-5vUaULNH-D4  termoregulace/izolace  Yj0E9AjoCKoS_4n1nQ3LdFZqLBR027hWS-IUZr5UhZt6gro6zXZO2afFnu5QOZDXGdTHgVf8lK9ZC16mNGl7H9UG9tA-vsCz-Znsp3jOzm6SvZEylNVoupuJ4yy8PSswHaPHMc62 rychleschnoucí

 


 

K6HCYw4HWr6Ikcsx_ejz-FoQF6-Xy23mxC0BnH34sTcMd8sj3kcofgDeD89rBdLOfCBgeIS0f87-Y5T09uul26TmZKV-QVtAm5pTm3rd-bCM3YeO1b_CXYizMiuR24NrtSW_aFibTECNOWOOL: Ekologicky šetrný výrobek  - Kombinace přírody techniky, módy a sportu.

Tecnowool je materiál vyrobený v Itálii od výrobce Pontetorto a kombinuje výborné vlastnosti přírodní vlny s funkčními vlastnostmi umělých vláken. Dělá z česané vlněné příze vysoce funkční tkaninu, vhodnou pro použití na sportovní oblečení. Výsledkem jsou tedy umělá vlákna, která rychle odvádějí vlhkost vyprodukovanou aktivitou do svrchní vlněné části, kde se postupně odpařuje do vzduchu.

 

 LfaQS-enxErFyCz6PMa9Im8gyhZY9nABEVvNMckzcPxni2U_OeLGlbfhsngrvLnWYj4r7JkHhiGrrt9pnqM9HlepcX7T56ULnGthjNDi9GLq12ooKrlVGevSMQzY4cbdj5pz_eLs pletenina     dOqh6kSm7kw1KWGhWfudrCd7OjgKgDaMQEHid2UHG4Uzu2o9xrQ2KEYLS_rwi_MvqWm6-i6qyuvGbvTM7f_7Yz43CEe73YI6we4vfieKreq7QVKAy8thSJ2IYDZM6zP_fukIo-t-odvod vlhkosti   8Rg-v7P6wtCcfJyoXaII2LhYi48WWINfntGKDFxy4QHoBD_U3KFe4rjBoU7J01BKt4BlCMnUresuR_EIsjFTZ92K_5D1wfgWd1D-oBmRiFKmr8Bs2vY6QwpzlqnctiB5gDAg3-0G  termoregulace/izolace   DSAlyqe1i-yWC-nNEO-nof3blEiVod4Q3GEoqZMX4Fts53avihRQ8TZbfocYw_Km5k6OKS_Dh3D-TXMdu5XhAt2FqWxeQQWZUyudMGIyu7y0d6c2DrV_6p2HPtkIx30yesJOJd8Q rychleschnoucí   

 wT8s_H_i1-K2D-oCh-0y1Xte-9ZYgdeKdAF8eMKD8ZRaIt7ujf663s_G5vHt1p8T3huF894TBj_YfGZxAMob-wAnZspsENNi02Lk-wySsrBMQMC6rkwn1UWC5FcAgObyG8qbyXbVrecyklovaný


ewWEWJClwK7z75lC7VDjBB_LlnYtLXPS-hOEdOjw_ceo9QJdoMymUndvvuzsgBlApjOxlDlWeCWwuItZCeIq1DBcYLq-oh-DTa5-Typg7z8tK-6t12HeE9NZ9AAihfhNdUDX8rya

Cocarber® špičkové viskózové vlákno obohaceno o karbonizovaná kávová zrna.  Nekompromisně absorbuje a neutralizuje jakýkoli zápach a má mimořádné antibakteriální vlastnosti. Dokáže odrážet teplo zpět k povrchu těla a zajišťuje ochranu proti UV záření. Vlákno Cocarber® je z recyklovaných zbytků kávy - samotná výroba vlákna je šetrná k životnímu prostředí 

 


QMWP1d7lwGv-bIGUCIFd9_Mvv0NQILrB5SrW-jE_hlQTPh5cTssoKj1VNGUxP19oEmBOCslNBpmt-C8mhX_1TKq1OZJnkX9t-3VEgwIDHOCu7pZwVI2mpEoaoXVPd-vpk5LijS-u

Ecorepel® vzniká spirálovým obalením jednotlivých vláken dlouhými parafínovými řetězci. Tím se sníží povrchové napětí tak, že kapky vody a dokonce i bláto, které mají mnohem vyšší povrchové napětí, jsou skvěle odpuzovány. Prodyšnost není ovlivněna a materiál zůstává na dotyk příjemně měkký.

 


Ponožky s vláknem Drytex. Polyesterové vlákno s vlastnostmi podobnými přírodní bavlně. Jedná se o měkký a hladký materiál. Jeho předností je že rychle usychá a současně dokáže udržet nhu v komfortním prostředí. Drytex je vyráběn co-polymerovou technologií.


x-Kks4sH_GkyxbF8vzF1gx68jDHaGUcCDFDYysjHdnHmgFPEhlwhxpmeN6KcKtxuAcEXPrw_4SNHjzmeRegJWeMarNyLN9HdFrSiZjP35mWJuVZJJwd6ttgscI8WPH8CgDakriuSPhylex je vynikající materiál od značky TITALLON. Phylex dosahuje funkce harshell při zachování vlastností softshellu. Je to ideální materiál pro veškeré venkovní oblečení.

Funkce:

• extrémně vysoká vodotěsnost

• vysoká prodyšnost díky vysoce účinné membránové struktuře

• minimální kondenzace

• vysoce pružná, odolná a neporézní membrána

• 4 waystrech - materiál, který lze roztáhnout ve všech čtyřech směrech

• zvýšená odolnost proti vodě